Wizyta w stolicy – jak się po niej przemieszczać?

Osoby, które mają zamiar odwiedzić Warszawę po raz pierwszy, na pewno zaczną zastanawiać się, jaki sposób podróżowania wybrać. Odniesie się to szczególnie do tych zwiedzających, którzy pragną zobaczyć w ciągu jednego czy dwóch dni możliwie jak najwięcej interesujących miejsc. Możemy podpowiedzieć, jaki środek transportu sprawdzi się najlepiej w danej sytuacji.

Metro, tramwaje, autobusy

Naturalnym wyborem większości przyjezdnych jest komunikacja miejska. Trudno się temu dziwić – Warszawa jest dobrze skomunikowanym miastem, tym bardziej w porównaniu do wielu innych miast. Najkorzystniejszym środkiem komunikacji miejskiej w Wawie jest niewątpliwie metro – czasami w pół godziny mamy możliwość dotrzeć na przeciwległy koniec Warszawy. Z drugiej strony ten sposób transportu też nie jest bez wad – metro w stolicy posiada obecnie tylko 2 linie, co skutkuje tym, że po przejechaniu kilku przystanków ostatecznie musimy przesiadać się w tramwaj lub autobus. Nie zmienia to jednak faktu, że dla znacznej części podróżnych to właśnie ten środek transportu może okazać się najdogodniejszy – znaczna część przystanków nieprzypadkowo umieszczono w najbliższym otoczeniu różnorodnych wartych odwiedzenia miejsc.

Taksówka Warszawa: dla kogo najlepsza?

Część osób może myśleć nad alternatywnym pomysłem, słowem podróżowaniem taksówką. O ile nie jest to na pewno trafiony zamiar w przypadku naprawdę poważnych tras, o tyle jeśli przyjezdny planuje po prostu jak najszybciej i wygodnie przedostać się do celu znajdującego się w niewielkiej odległości to taryfa może być niezłym wyborem. Nie należy obawiać się o koszt jazdy – z powodu ogromnej konkurencji ceny naprawdę przestały razić.