W poprzednich latach odnotowaliśmy znaczący spadek bezrobocia. Braki kadrowe w przedsiębiorstwach wiążą się bezpośrednio z niżem demograficznym oraz z tym, iż część wykwalifikowanych pracowników wyjechała za granicę. By zapełnić braki kadrowe, sporo przedsiębiorców inwestuje w outsourcing pracowniczy.
Fakty na temat outsourcingu pracowniczego
Przedsiębiorcy w Polsce wielokrotnie walczą ze zmiennością otoczenia politycznego i społecznego. Jednym ze sposobów na odnalezienie pracowników jest skorzystanie z outsourcingu pracowniczego. outsourcing pracowniczy to nic innego jak usługa zatrudnienia zewnętrznego. Żeby usprawnić sobie zadanie, selekcję pracowników można scedować agencji pracy tymczasowej. Takie rozwiązanie ma multum zalet. Dzięki agencji, przedsiębiorca nie ponosi dodatkowych nakładów związanych z zatrudnieniem pracownika tymczasowego.Jednorazowym kosztem będzie zapłacenie agencji pracy za dostarczane usługi. Znalezienie pracownika tymczasowego dzięki takiemu rozwiązaniu nie zajmuje cennego czasu kadrowych. Pracownicy zewnętrzni zatrudniani są tylko w momencie kiedy firma potrzebuje ponadplanowej siły roboczej, dzięki czemu zauważa się spore oszczędności. Dodatkowo, outsourcing pracowniczy jest nadzwyczaj dogodny dla osób, które potrzebują dorobić sobie do pensji.
Wady outsourcingu pracowniczego
Mimo dużych zalet outsourcingu pracowniczego, warto pamiętać, iż ma on także wady. Jedną z nich jest to, iż pracownik z zewnątrz nie będzie znał zasad pasujących w przedsiębiorstwie. Nie będzie on ponadto znał misji przedsiębiorstwa. Wady outsourcingu pracowniczego są tak nieliczne, iż decyduje się na niego coraz więcej przedsiębiorstw Prognozuje się, iż ta metoda zatrudnienia z każdym rokiem będzie się rozwijać.