Efektywne sposoby na uniknięcie zachlapania łazienki

Remontując łazienkę musimy ustalić – wanna lub prysznic? Każdy z nas musi wziąć tu pod rozwagę wiele aspektów. Wybierając wannę, możemy dopasować ją tak, by pełniła ona również funkcję natrysku. Niestety prysznicu nie da się tak przerobić aby stał się wanną. Producenci wyposażenia łazienek od dawna prześcigają się w sprzętach umożliwiających nam zarówno już na etapie budowy wybrać idealny sprzęt, lub zmodyfikować ten, jaki mamy obecnie, bez przeprowadzania całościowego remontu.

Wanna z funkcją natrysku czyli jak odremontować łazienkę

Nadzwyczaj ciekawym oraz funkcjonalnym zestawem jest kabino-wanna. Pozwala ona wziąć uspokajającą kąpiel, a dzięki specjalnemu parawanowi woda nie rozchlapuje się podczas szybkiego prysznicu. Alternatywa ta zyskuje na popularności, dlatego też producenci wyposażenia łazienek ubiegają się w oferowaniu tego rodzaju zestawów. Wraz z ilością ofert powiększa się możliwość dostosowania kabino-wanny nie tylko pod względem wymiarów, ale też stylu łazienki, wzornictwa. Decydując się na gruntowny remont łazienki, możemy zakupić doskonałą kabino-wannę. Co jednak, gdy nie stać nas na generalny remont bądź wanna, którą mamy była świeżo montowana i szkoda jej usuwać?

Przeróbka wanny bez remontu

Na szczęście wraz z wprowadzeniem na rynek opcji hybrydowej, pojawiły się też oddzielne elementy pozwalające nam przystosować już istniejącą w łazience wannę do opcji prysznicowej.
By dopasować wannę nie wystarczy przymocować słuchawkę prysznicową na ścianie. W należyty sposób musimy także zabezpieczyć łazienkę przed ciągłymi zalaniami. Niewątpliwie należy zainwestować w dobrą formę zasłony, aby po każdej kąpieli nie musieć sprzątać całej podłogi.
Zasłonka prysznicowa to najprostsza możliwość uchronienia łazienki przed zalaniem.
Na nasze szczęście, przeminęły już lata 90’te kiedy to wieszało się paskudną oraz niejednokrotnie niehigieniczną ceratę w celu uchronienia podłogi przed zalaniem.

Współczesne osłony prysznicowe nie mają nic wspólnego z obskurnymi ceratami z lat dziewięćdziesiątych. Jeżeli osłony prysznicowe źle nam się kojarzą, możemy zakupić powszechne parawany do wanien.

Siedzisko do wanny zagwarantuje wygodę podczas pielęgnacji.

Praktycznym gadżetem, w jaki należy się zaopatrzyć gdy planujemy brać prysznic w wannie jest siedzisko do wanny. Dzięki niemu w sprawny sposób możemy przeprowadzić wszelkie zabiegi pielęgnacyjne. Siedząc na nim możesz komfortowo namydlić całe ciało, ogolić nogi, czy wykonać peeling. Dzięki niemu unikniesz kładzenia się w wannie, kłopotliwych zmian pozycji, a dodatkowo siedząc minimalizujesz zagrożenie poślizgnięcia się i upadku. Siedzisko do wanny musi spełniać kilka wymogów by dobrze spełniało swoją funkcję.
Powierzchnia siedzenia musi być wystarczająco duża.

Prócz wielkości siedziska istotny jest także system montażu. Wiele siedzisk może być montowanych na stałe do wanny albo ściany. Najwygodniejszą opcją wydaje się jednak siedzisko wstawiane do wanny w momencie, kiedy będzie potrzebne.