Ręczniki dla dzieci – jaki wiek, taki ręcznik

Porównując ręczniki, nie bywamy zbyt zasadniczy – wystarczy, gdy nie farbują, dobrze wchłaniają wodę, delikatnie otulają i w dodatku pasują do łazienki. Takie kryteria wystarczą, jednak jeśli chodzi o dzieci, sprawa nie jest już taka prosta. Za to najmłodsze pokolenie wzrasta, a razem z nimi upodobania i wymagania, które trzeba wziąć pod uwagę. Uspokajamy – obecnie na rynku czeka na nas pełen asortyment od licznych marek.

Ręcznik z kapturkiem – maluszki uwielbiają przygody

Przed przyjściem dziecka na świat, w wyprawce już muszą się znaleźć wyjątkowe ręczniki kąpielowe dla dzieci – mięciutkie i puszyste, które po wytarciu nie dadzą najmniejszego zaczerwienienia ani otarcia. Najlepszy dla niemowlaka będzie kwadratowy ręcznik z kapturkiem do mokrych włosów, który pozwoli niezwłocznie owinąć dziecka, dzięki czemu można je powolutku wytrzeć. Największą popularnością wyróżniają się ręczniki z bambusa, które chłoną wodę, ogrzewają, są bardzo delikatne w dotyku. Ponadto nie alergizują, nie powodują zaczerwienienia skóry i są trwałe.

Z odkrywaniem świata zaczynają się nowe fascynacje

Pochwycenie dzieciątka i precyzyjne osuszenie po kąpieli to wielkie wyzwanie. Wówczas najpewniej uciec się do ponadczasowej metody i wykorzystać zestawy, które obejmują szlafroczki i ręczniki dla dzieci stworzone z tej samej dzianiny. Może d się założyć na dziecko szlafrok z kapturem i już możemy wziąć się za bary z kłopotem pt. dopadnij mnie i wycieraj. Być może są chłopcy i dziewczynki, które bez większych problemów pozwalają się wytrzeć, na pewno ktoś takie ma…

Ręczniki dla dzieci z podobizną uwielbianej postaci

W wieku przedszkolnym zaczyna się w czas identyfikacji z postaciami z filmowych bajek. Ręczniki dla dzieci z ulubionymi postaciami to znakomity środek, by pociechy myślały o kąpieli jako o czymś pozytywnym. Wyrazisty ręcznik z nadrukiem świetnie zda egzamin także w przedszkolu. Doświadczenie uczy, że ręczniki dla dzieci w przedszkolnej grupie podobnie jak każdy inny element garderoby i wyposażenia – stale się mylą i gubią, a ten ręcznik z pewnością nie da się nie zauważyć.

Jaki ręcznik w okresie szkolnym?

Użyteczny ręcznik zda egzamin również w szkole, na przykład po wuefie. Taki ręcznik powinien być nieduży (aby nie zajmował wiele miejsca w szkolnej torbie), znakomicie chłonący wilgoć i błyskawicznie wysychający. Sporym zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale także osób aktywnych w różnym wieku legitymują się ręczniki z mikrofibry. To również odpowiedni czas na naukę zwyczaju wycierania innymi ręcznikami twarzy i rąk oraz reszty ciała, co ogranicza przenoszenie drobnoustrojów.