Hemoroidy – wstydliwy temat? Sprawdź jak sobie pomóc!

Żyjemy w rzeczywistości, w której większość życia spędzamy siedząc, żywimy się słabej jakości żywnością, uciekamy od dbania o swoje krocze, a do tego pobyty u lekarza są dla nas jak dopust losu. To może zaowocować hemoroidami, czyli żylakami odbytu. Leczy się na nie co drugi mężczyzna w naszym kraju, warto więc dowiedzieć, w jaki sposób dawać sobie z nimi radę.

Nie dla wszystkich wiadome jest to, iż hemoroidy posiadamy wszyscy! Te części naszego organizmu występujące do okoła odbytu są konieczne, by był on zwarty i funkcjonował prawidłowo. Bywa jednak, że mięśnie oraz naczynia krwionośne naszego krocza są nadwyrężone. To nierzadko jest efekt mało aktywnego spędzania czasu, trwałego ucisku siedzenia czy niewyprofilowanego fotela. Przez wyniszczenie nasze naturalnie występujące hemoroidy rozciągają się, a także nabrzmiewają krwią, która nie ma jak odpłynąć. Wówczas możemy zaobserwować problem, który specjaliści określają żylakami odbytu. Jego oznaki mogą wydawać się znajome. Uczucie pieczenia w trakcie korzystania z toalety bywa na pewno drażniące. W niektórych sytuacjach na papierze można zauważyć małe ilości krwi!

Sprawdzone rozwiązania na bolesne hemoroidy

Cudownie, gdy objawy żylaków nas nie dotykają i jesteśmy zdrowi. Warto jest zadbać, by zdrowy stan zachodził jak najdłużej. Pomóc może nam dieta opierająca się na sporej ilości produktów z zawartością błonnika. Błonnik wpływa korzystnie na perystaltykę przewodu pokarmowego oraz reguluje oddawanie potrzeb fizjologicznych. Najczęściej właśnie lekkie oraz zwykłe wypróżnianie podtrzymuje hemoroidy w zdrowiu. W jakich półproduktach poszukiwać błonnika? Na pewno w otrębach i jarzynach (głównie kapustnych i korzeniowych). W przypadku gdy złapie nas chęć na coś słodkiego, warto skusić się na jabłka. Ich skóra, a także okolice naokół gniazda nasiennego są bogatym źródłem błonnika.

Dieta pomoże, ale czasem trzeba zrobić coś jeszcze

Być może symptomy niepoprawnie pracujących hemoroidów kojarzą się z tym, co mamy często korzystając z toalety? Wtedy na zapobieganie jest już trochę za późno, choć maść na hemoroidy powinna stanowić pomoc. Nikt nie mówi przecież, iż zdrowe żywienie nic nie da w rywalizacji z żylakami. Wprost odwrotnie. Zjadając składniki z wysoką zawartością błonnika, troszczymy się o zdrowe trawienie oraz chronimy się przed zatwardzeniami. Starajmy się unikać konsumowania dużej ilości bulw topinambura. Kryją w sobie takie pokłady włókien roślinnych, że mogą wywołać rozwolnienie, które podrażni chore okolice.

Maść na hemoroidy – szybki i skuteczny lek na pozbycie się bólu?

Jadłospis bogaty w niechemiczne „przyspieszacze” perystaltyki układu pokarmowego to istotna rzecz, jednak to nie zawsze wystarczy. Dyskomfort oraz pieczenie mogą nam przeszkadzać często podczas siedzenia. Kierowcy, pracownicy biur, informatycy nie zrezygnują łatwo z pracy, najpewniej też nie mają w jaki sposób pracować bez krzesła. Odwiedziny w aptece przekonają nas, że istnieją sposoby na ulżenie swoim nieprawidłowościom. Maść na hemoroidy skutkuje uśmieżająco na ból i pieczenie i pomaga nam siedzieć długo i komfortowo.