Kto powinien zainteresować się zakupem nowego kampera?

Wielbiciele aktywnych wakacji podobną sympatią obdarzają zarówno przyczepy kempingowe, jak i kampery. Jeżeli nie masz doświadczenia w caravaningu i zastanawiasz się nad najodpowiedniejszą opcją, musisz dowiedzieć się na początek paru rzeczy.

Podstawowa rozbieżność między kamperem a przyczepą kempingową będzie polegała na tym, że pierwsza opcja samo w sobie stanowi pełne rozwiązanie i jest niczym innym, jak domem na kółkach. Przyczepa natomiast wymaga oczywiście przyłączenia do samochodu, przez co dodatkowo musimy zainwestować w napęd do przyczepy kempingowej. Oba rozwiązania posiadają jednak wiele zalet i na pewno długo nie wyjdą z mody. Skąd wiedzieć, co lepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku?

Przyczepa turystyczna stanowi lepsze rozwiązanie, jeżeli najchętniej wybierasz postój na campingu połączony z okazjonalnym zwiedzaniem. Swoją przyczepę możesz w tym czasie zostawić w bezpiecznym miejscu, a samochodem poruszać się już bez obciążenia. To szczególnie wygodne rozwiązanie również wówczas, gdy planujemy nieco dłuższy pobyt, jaki wiąże się z koniecznością regularnych zakupów. Niełatwo bowiem przemieszczać się w obrębie miejscowości turystycznych, transportując kompletny dobytek.

Z kolei kampery zawsze gwarantują zdecydowanie więcej miejsca i możemy w nich liczyć na prysznic. Na dodatek podróżowanie samochodem turystycznym jest znacznie wygodniejsze, o ile oczywiście wybierasz drogi wysokiej jakości. Sprawienie sobie kampera zawsze warto przemyśleć. Każdorazowo wiąże się on z poważnieją inwestycją niż tylko nabycie przyczepy kempingowej. Poza tym zwykłą osobówką po odpięciu przyczepy kempingowej jesteśmy w stanie przemieszczać się w każdą pogodę, a kamper przez wiele miesięcy będzie musiał niestety przebywać w bezpiecznym garażu. Może więc warto rozważyć nie zakup, a wynajęcie kampera.