Podróżowanie z przyczepą kempingową – czyli jak zaoszczędzić na wczasach

Prawdopodobnie wielokrotnie myślałeś jak zaoszczędzić pieniądze podczas wczasów.
Nie musisz wynajmować mieszkania czy spać w hotelach. Wystarczy przyczepa, kilka akcesoriów i możesz mieć takie wakacje, o jakich marzyłeś!

Koszt wynajęcia przyczepy

Wycieczka z przyczepą kempingową jest znacznie tańsza niż zakładasz. Oczywiście samo wynajęcie przyczepy dość wyraźnie nadszarpnie Twój wakacyjny budżet, jest to jednak i tak znacznie tańsza – a w wielu przypadkach również wygodniejsza alternatywa.
Jak się zapewne domyślasz, konieczny do zwiedzania z przyczepą jest hak. Jeżeli go nie posiadasz, musisz dodać do kosztów podróży kwotę, jaką zapłacisz za jego zamontowanie.Koszt wynajęcia przyczepy na dwutygodniowe wakacje to ok 1500zł. Najczęściej wliczona jest w to rękojmia oraz wszelkie potrzebne akcesoria.
Normalnym wyposażeniem są łóżka, stolik, gniazdka, grzałki a także Lodówka do przyczepy kempingowej.
To właściwie wszystko, jeśli chodzi o podstawowe opłaty.

Co dalej?

Warto pamiętać, iż oprócz wypożyczenia przyczepy, musimy liczyć się z kosztami jedzenia, rozrywki, opłatami za miejsce biwakowe lub dodatkowe akcesoria.
Atrakcyjną propozycją jest wynajęcie tzw. przedsionka. To swojego rodzaju przedłużenie przyczepy, które może być potrzebne, jeżeli chcesz zwiedzać z większą ilością osób. Przedsionek to szczególnie przydatna propozycja, zważywszy na niewielkie gabaryty przyczepy. Dzięki tejże opcji, zyskujesz kilka dodatkowych metrów, natomiast koszt jej wynajęcia nie jest duży.
Koszt nocowania na polu namiotowym nie jest zwykle zbyt wysoki. 10 zł os osoby to średnia cena.
Ponadto warto pomyśleć o podłączeniu prądu do naszej przyczepy i samochodu. Będzie to kosztowało kilka złotych więcej, jednak standard podróży zdecydowanie wzrośnie. Wszelkie koszty liczymy w skali doby.
Koszt dwutygodniowej wyprawy dla czterech osób będzie oscylował w granicach 1200zł. Ostateczny koszt wycieczki będzie niewątpliwie zależał od tego, w jakich warunkach postanowicie spać.
Nie można także zapominać o kosztach paliwa. I tutaj trzeba pamiętać, iż auto, które ciągnie za sobą przyczepę kempingową pali więcej.
Reasumując: koszt dwutygodniowej wyprawy dla czteroosobowej rodziny to ok 3500zł.
Jak na dwa tygodnie – to naprawdę niewielka kwota, a sam wyjazd na pewno będzie obfitował w całą masę niepowtarzalnych wrażeń.