Poznaj bielsko

Bielsko – Biała jest trzecim spośród najaktualniejszych miejscowości ustawionych u stóp Beskidu. Dawniej dwa osobne centra, Bielsko jak również Biała, dziś tworzą jeden z najpiękniejszych ośrodków miejskich na obszarze województwa śląskiego. Okazałe zabytki zachwycą pasjonatów zwiedzania zaś dla wędrowców górzystych największą przewagą Bielska jest obfita sieć szlaków turystycznych w bezpośredniej bliskości miasta. Beskid Śląski oraz Beskid Mały to grupy górskie, których grzbiety spowijają miejscowość z dwóch ścian, zapraszając do pieszych eskapad.

Kluczowym miejscem Bieska zwykle jest rynek Chrobrego. Nad nim wyrasta zamek Sułkowskich, będący obecnie rezydencję muzeum. Atrakcyjne jest absolutnie nie wyłącznie pomieszczenie budynku, lecz także i jego bryła zewnętrzna. Tędy neogotycki oraz neorenesans kojarzą się ze sobą, wzbudzając, że owa piękna siedziba jest drugim z najlepszych obiektów w tym miasteczku.

Dostrzegalnie mniej znaczący aniżeli plac Chrobrego jest bielski rynek, na którym panuje równowaga a także spokój. Otaczają go malownicze rezydencje z XVII tudzież XVIII wieku. Dekoracją rynku są również uszeregowane na nim postacie św. Jana Nepomucena dodatkowo Neptuna. Wyjątkową niespodzianką Bielska jest niespotykany w Naszym kraju posąg Marcina Lutra, który znajduje się na obszarze „Bielskiego Syjonu”. To ważne miejsce dla miejscowych ewangelików, którzy oczywiście mają swą świątynię. Rozsądnie jest wpisać dla przykładu w Internecie taxi Bielsko czyli w ciągu kilku sekund wynajdziesz taryfiarza, który zabierze Cię do najciekawszych atrakcjach w naszym miasteczku. Dużo zabytków warto zwiedzić również w Białej. To przede wszelkim wysoki ratusz oraz ciekawy posąg Reksia.