Dzianiny drukowane – mnóstwo zalet!

Tkaniny i dzianiny z wzorami są od dawna obecne w obrocie, mimo że dzianiny drukowane są na rożne sposoby. Od tego, która z nich zostanie zastosowana, jest uzależniona coś więcej niż cena gotowego produktu. Dlaczego ceny koszty pewnych artykułów są wysokie, co nierzadko ma wpływ na nasze wybory?

Dzianiny drukowane – wiele wariantów, zawsze oryginalny rezultat

 Dzianiny drukowane tworzy się używając kilku sposobów. Dresówka i bawełna – te materiały najlepiej zdają egzamin jako podłoże do wydruku. Dzięki nim można liczyć na niezwykły design dzianin, niebanalne grafiki, nie wspominając o wygodzie użytkowania. W jaki sposób jednak prezentują się różnice, zależnie od konkretnej techniki drukowania?

Cyfrowa metoda drukowania

W kategorii cena czołowa pozycja należy do dzianin drukowanych cyfrowo. Wpływa na to fakt specjalnego charakteru rozwiązań druku cyfrowego. Dochodzi cena tkaniny podstawowej, zastosowanie barwników i drukarki, a także ograniczone nakłady, co daje w efekcie wysokie koszty wykonania, niż przy zwykłym druku.

Czy opłaca się sięgnąć po któreś z wzorzystych wdzianek? Będzie posiadał dzianinę, która zachowuje jakość, ale także może zaproponować pełną liczbę kolorów. Kolory nie nakładają się na siebie, za co odpowiada wysoka rozdzielczość. Druk cyfrowy można uskutecznić w prosty sposób, dlatego nadaje się on do wykonania nawet najmniejszych wzorów i zadrukowania krótkich serii.

Skutecznie i niedrogo – sitodruk

Stale dokonywanym wyborem są dzianiny drukowane metodą sitodruku. Jego niezaprzeczalne zalety to cena, cena i… jeszcze raz cena. Technika sprawdza się przy niewielkiej liczbie kolorów, a także nieskomplikowanych wzorach, ale wciąż można liczyć na niezłą jakość..

Druk rotacyjny wysoka jakość w niższych cenach

Zalety obydwu wymienionych metod drukowania zawiera w sobie druk rotacyjny. Jakość druku zbliża się do najnowszych, cyfrowych metod, lecz takie dzianiny drukowane to o wiele bardziej ekonomiczna opcja.

Nadruki – coś w sam raz dla dzieci

Nabywając ubranka dla dziecka powinno się kierować się jakością nie tylko materiałów, ale także wydruku, wszak ciężko obecnie o ubranie dla dziecka bez nadrukowanego wzoru. Sprawdzeni wytwórcy zagwarantują jedno i drugie – jednak wybierając trzeba wziąć pod uwagę, że koszt to również techniki drukowania.