Najważniejsze atrakcje Łeby

Miejscowości nad morzem przeżywają falę odwiedzin szczególnie latem. Tuż przed wakacyjnym szczytem i zaraz po nim w miasteczkach oraz na plażach może być znacznie przestronniej, z tego powodu sporo osób planuje turnus właśnie wtedy.

Rozrywki i pyszna kuchnia z lokalnymi przepisami

Łeba to klasyczne morskie miasteczko, które oferuje gościom ogrom rozrywek. Wartościowe miejsca i eventy o każdej porze roku przyciągają przyjezdnych bez względu na przedział wiekowy. Piękne, szerokie plaże i wyjątkowe atuty klimatyczne uzupełniają ten obraz. Na przybyszów czeka wiele tras do spacerowania i przybytków kulinarnych. Promenada nad morzem to szansa wędrówki wśród starych zagród rybackich i wstąpić na przekąskę w jednym z  barów. Moment na pyszną kawę czy przysmażoną rybkę nikomu nie zaszkodzi. Następnie warto wejść na molo wschodnie, aby zobaczyć dawny przeciwmgielny dzwon. Oglądanie wschodów i zachodów słońca z tego miejsca zapewni również niezwykłe przeżycia. Mimo wszystko nad wodą powinniśmy zdecydować się na nawyk kontrolowania pogody, by na spacerze nie zaskoczyło nas coś nieprzyjemnego. Wystarczy wpisać w okno wyszukiwarki hasło „kamera Łeba”, by zobaczyć, jakie są warunki atmosferyczne na spacerowym szlaku. Przy okazji nie tylko dowiemy się, czy panuje słoneczna pogoda, ale również, czy nie jest tam zbyt tłoczno lub czy możemy liczyć na ciekawy event.

Specjalne niespodzianki turystyczne – co bezapelacyjnie warto odwiedzić?

Zamiast na spacery w okolicach Łeby warto wybrać się do Słowińskiego Parku, znany z niezwykłych wędrujących wydm. Jeśli chcemy, by coś wywarło na bliskich wyjątkowe wrażenie, piasek jak okiem sięgnąć to znakomity pomysł. 5 km piaszczystych wzgórz na mierzei Łebskiej to fenomen opisywany w najbardziej prestiżowych wydawnictwach.

Następną lokalizacją jest Skwer Rybaka. Każda większa impreza pod gołym niebem w sezonie zaprasza gości właśnie tam. Poza tym można odwiedzić mały ogród zoologiczny i ornitologiczny, który może zafascynować naszych milusińskich. Na oglądanie zwierzątek można się tam wybrać na nawet pół dnia.

Gdy idzie o zabytki architektury, w Łebie można również zobaczyć parę interesujących brył – to np. rybacka świątynia z wizerunkiem Najświętszej Marii Panny z XVII w. lub najstarszy zachowany dom w mieście. Nieruchomość mieści się przy ul. Kościuszki 86, a zbudował ją lokalny kupiec J. G. Mampe.

Baza noclegowa i poruszanie się po Łebie

Miejsca noclegowe w mieście są szeroko dostępne w różnym standardzie i cenach. Są to hotele, prywatne kwatery i domy wczasowe, dlatego wybór jest duży. Każdy może dokonać wyboru według własnych potrzeb i czuć się tak, jak w domu. Coraz to nowe lokalizacje zwiększają ruch turystyczny z roku na rok, a w ślad za tym przybywa nowych atrakcji. Oprócz pokoju z łóżkiem można skusić się na program SPA, wypożyczenie rowerów czy wodnych skuterów oraz mnóstwo innych udogodnień.

Atrakcyjnie rozwiązano w Łebie kwestię przemieszczania się. Do SPN dowiozą nas meleksy z wypożyczalni lub  turystyczny skład wagoników. Dla rowerzystów również przygotowano bogatą ofertę. Nie brakuje również busów, którymi dotrze się w różne rejony miasta i w okolice

Wszystko wskazuje na Łebę jako miejsce urlopowe – noclegi z wyżywieniem i brak kłopotów z komunikacją. Stała oferta urlopowa i bogate zaplecze noclegowe to atuty przemawiające za atrakcyjnością tego nadmorskiego miasteczka.