Wszystkie oblicza dresówki

W bieżącej dekadzie dresy są jednym spośród naprawdę pospolitych sortów odzieży. Od dawna tkanina dresowa wykroczyła poza przeszkody aerobiku i dołączyła do głosu w zwyczajnym wykorzystaniu. Kostiumy wykonane spośród wskazanego lekkiego surowca jest możliwość dziś napotkać nawet w publicznych designach z wybiegów dla modelek.

Co wyróżnia dresówkę ?

Tkanina dresowa jest publiczna w wielu kolorytach a także modelach, natomiast dostępność tejże tkaniny jest rozległa. Znakomicie się ją nosi, bowiem jest całkiem wygodna i całkowicie przepuszczalna dla powietrza. Jest to materiał tak dla małoletnich, jak i dorosłych.

Dzianina dresowa jest zrobiona z włókien bawełnianych z domieszką włókien syntetycznych. Wśród jej właściwości znajdują się sprężystość i dobra przepuszczalność. Przez to odzież z takiego materiału może posłużyć w chłodniejsze i gorętsze miesiące. Występuje w wielu wersjach grubości. Dzianinę tę dzieli się na typy : dzianinę dresową drapaną i niedrapaną, czyli pętelkową. Materiał ten różni się jeszcze składem, splotem i gramaturą. Dzianina pętelkowa może mieć często domieszkę elastanu lub lycry. Natomiast dzianina dresowa drapana zawiera pewną ilość poliestru, który oznacza rozciągliwość i trwałość na odkształcenia.

Dresówka drapana

Dresówka drapana to tkanina zwarta objętościowo, mięsista oraz o wysokiej gramaturze. Z jednej strony posiada delikatny i miły w dotyku meszek. Produkuje się z niej cieplejsze wdzianka, dresy, nakrycia głowy, szaliki oraz podpinki. Surowce tej dzianiny to przędza bawełniana z domieszką poliestru lub elastanu. Zdarzają się też partie bez domieszek syntetyków.

Dresówka pętelkowa

Jest to materiał, który z wierzchu jest gładki, a a na drugiej posiadający charakterystyczne pętelki. Dresówka niedrapana jest sympatyczna w dotyku, wytrzymała – pasuje do rozmaitych typów okryć. Nadaje się bezapelacyjnie na spódnice, czapki, sukienki, szale, tuniki, bluzy, spodnie i, odzież dla niemowląt oraz dzieci. Może być w wersji sprężystej, czyli z elastanem – oraz w wersji bez elastanu. Bez wsparcia syntetyków dzianina pętelkowa jest gruba i nie ulega rozkurczaniu. Jedynie od od składu dodatków i gramatury zależy efekt grubości i stopień sztywności dresówki pętelkowej.