Podróż do Bielska-Białej – jak ją zaplanować

W całym Beskidzie Śląskim nie ma większej aglomeracji, a wyjątkowe widoki na malownicze szczyty są jedną z najważniejszych atrakcji tego miasta. Słynna Bielsko-Biała to dobry ośrodek wypadowy w pasmo Szyndzielni oraz Klimczoka – szczytów, z których słynie Beskid Śląski. Co jeszcze warto zwiedzić, wybierając się w tamte strony?

Zatrzymując się na jakiś czas w Bielsku-Białej, jesteśmy w stanie również organizować atrakcyjne eskapady w Beskid Mały, a dokładnie w pasmo Magurki Wilkowickiej czy Czupla. Przeważnie i ono jest ładnie widoczne z serca miasta, zatem i ten widok wabi wielbicieli górskich wycieczek oraz wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu. Powinniśmy jednakże pamiętać, że jest to miasto, które samo w sobie z pewnością okaże się przyciągającym celem niejednej podróży. Które atrakcje i zabytki szczególnie warto zobaczyć podczas pobytu na południu? Dla małych podróżników nie lada uciechą będzie z pewnością tutejsze studio filmów rysunkowych. Tymczasem dorosłych turystów zachwycić mogą perełki tamtejszej architektury, z których słynie to wspaniałe miasto. Wyróżnić warto takie obiekty jak Teatr Polski lub ratusz bielski, wiele uroku mają też ograniczające historyczny rynek kamieniczki. Zachwycić potrafi także przepiękny zamek Sułkowskich – zabytkowa siedziba panów miasta, którą po latach przekształcono w muzeum.

Za każdym razem, kiedy wpiszesz hasło „taxi Bielsko’, natychmiast odszukasz w swojej okolicy kierowcę taksówki, który przewiezie Cię po najbardziej atrakcyjnych miejscówkach w Bielsku. Zwiedzenie tego miasta pozwoli każdemu z nas dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat historii rejonu, który cieszy się tak wielką popularnością wśród zwolenników czynnego wypoczynku.