Spotkania integracyjne – jak je organizować?

Otworzenie własnej działalności to świetna okazja do sprawdzenia się i niemal nieograniczone możliwości – dlatego trudno się dziwić, że osoby czynne, konkretne i przedsiębiorcze, będą starały się utworzyć zespół, który zwiększy szanse firmy na zaistnienie wśród konkurencji. Przyciągnięcie tego rodzaju pracowników to jedno, zaś podtrzymanie ich wysokiej motywacji, zawieranie bliższych znajomości i stworzenie satysfakcja pracowników, to zupełnie co innego.

Spotkania integracyjne po godzinach oraz pozbawione formalnego charakteru przyjęcia, mają doskonały wpływ między innymi na przyszłą atmosferę pracy, stopień zmotywowania i skuteczność – pierwsze efekty widoczne są bardzo szybko. Najpopularniejszą formą integracji jest wieczorny wypad do pubu, gra w kręgle, rzutki lub… laserowa strzelanka! Mając za przykład takie miasto jak bilard Łódź, strzelnica czy dla miłośników mocnych wrażeń: paintball też stanowią ciekawą alternatywę. W jaki sposób dokonać właściwego wyboru?

W pierwszej kolejności musimy wziąć pod uwagę charakter współpracowników, ponieważ nie do końca przekonany czy słabo zharmonizowany team może zapomnieć o wygranej – za to luźna atmosfera i chęć współdziałania będzie potęgować zabawę. Po skończonej grze można zorganizować ognisko, przy którym reszta wieczoru popłynie z dźwiękiem znanych wszystkim pieśni, przy pogawędkach i dowcipach. Taki dzień i wieczór to gwarancja sukcesu.

Co z paintballem? Jest nie każdemu przypada do gustu i strzał kulką z farbą jest nieraz dość bolesny, więc część z nas może być nie bardzo zainteresowana podobną formą integracji. Kolejną niedoskonałością jest koszt, gdyż za każdego uczestnika trzeba będzie zapłacić szacunkowo 50-100 zł. Pieniądze jednak nie powinny decydować o naszym wyborze, jeśli nasza firma bierze udział w takich zabawach raz w roku!